V OBJATÍ ZIMY I. – Kurz zimného bivakovania

 

 

 

 

 

Nezabudnuteľná expedícia v obklopení krásnej rakúskej alpskej prírody. Cez deň šlapanie v snežniciach a v noci prespávanie v stane, iglu alebo snehovom záhrabe. Užitočné zručnosti hodiace sa na zimné putovanie.

Výborný TIP na Vianočný darček a zážitok, ktorý pretrvá roky. Vydajte sa so Štúdiom zážitku na nezabudnuteľnú expedíciu. S nimi prežijete dni v obklopení krásnej rakúskej alpskej prírody. Cez deň šlapanie v snežniciach a v noci prespávanie v stane, iglu alebo snehovom záhrabe.

Zručnosti naučené počas kurzu:

  • pohybu v snežniciach (prípadne skitouringových lyžiach)
  • plánovaní pochodu a pobytu v prírode
  • určovanie lavínového nebezpečenstva a vyhodnocovanie lavínovej situácie
  • tvorba úkrytov na prenocovanie v snehu

Termín: dohodou,
Potrebných je minimálne 7 účastníkov na jeden termín (jednotlivci budú zlúčení do skupiny).
( ohľadom voľného termínu sa informujte na tel. čísle: 0915 775 945 alebo emailovej adrese: bivakovanie@studiozazitku.sk )

 

Lokalita: Rakúsko, Slovensko, Slovinsko

 

Pre koho? (požiadavky na účastníkov)
Účastníci by mali:

  • mať teplé oblečenie a dobré topánky. Ostatné vám zabezpečí Štúdio zážitku.

 

Doplňujúci popis programu:

jedná sa skutočne o výnimočnú kombináciu prvkov:

  • skvelý výhľad z absolútneho vrcholu hory
  • naučenie sa užitočných zručností hodiacich sa na zimné putovanie
  • vždy usmiatych inštruktorov
  • prekonanie svojej vlastnej komfortnej zóny

 

Užite si pobyt v prírode a prístup k ľuďom a horám na rakúsky spôsob - bez zamračenej obsluhy a odpadkov v horách. Po úvodnom výšlape si dáte malé občerstvenie v sympatickej horskej chate nad svahom.
Následne začíname putovať na miesto, kde postavíme základný tábor.

Po dorazení na dané miesto začneme pripravovať snehové záhraby, v ktorých prenocujete..... Možno ste si teraz povedali, že to asi bude na vás príliš, že ste sa asi precenili alebo že na to nemáte výstroj. Práve naopak, nemusíte sa ničoho báť. Vždy sú aj záložné plány, pre prípad komplikácie. A inštruktori sú naozaj skúsení. Takže o vašu bezpečnosť ale aj psychickú pohodu bude vzorovo postarané.

Snehové podmienky v tejto oblasti sú naozaj extrémne. Častokrát, keď v Bratislave nie je žiadny sneh, na tomto mieste býva aj viac ako 2 m snehu. Preto celý čas budeme mať na nohách snežnice.

Video na inšpiráciu nájdete: tu

Foto na inšpiraciu nájdete: tu

 

Cena: zavisí od počtu zúčastnených a doplnkových služieb

 

 

V objatí zimy – Kurz zimného bivakovania pre začiatočníkov

Prežite s nami dva dni v zimných podmienkach na snežniciach. Strávte noc v stanoch, v iglu alebo snehovom záhrabe v pohorí Schneeberg (len 150 km od BA). Vyskúšajte si prespať v zimných podmienkach a naučte sa základy pohybu v zimných horách na snežniciach. S tými zdatnejšími a za dobrého počasia vystúpime na najvýchodnejšiu dvojtisícovku Álp, Klosterwappen (2076 m), ktorá je dokonca vyššia ako náš Ďumbier.